Już niebawem wydanie kolejnego zbioru wierszy

W świetle i cieniu

oraz dwóch tłumaczeń:

Free Your Voice. Awaken to Life Through Singing

Goddesses in Older Women. Archetypes in Woman Over Fifty


Książki dla dzieci

Książki dla dorosłych

Przetłumaczone

 

„Kobiecość ucieleśniona"

Zbiór moich wierszy „Kobiecość ucieleśniona" ukazał się pod medialnym matronatem/ patronatem:

Patroni Medialni - Kobiecość ucieleśniona - endorfina, granice.pl, dlaladies.pl, irka.com.pl, histmag.pl, kobieta20.pl, kobieta30.pl, kobieta40.pl.

 „Kobiecość ucieleśniona” jest wariacją na temat różnorodnych, wielobarwnych przejawów energii kobiecej, która wiruje wokół. Główną bohaterką jest kobiecość i jej śmiała manifestacja w codziennym tańcu z rzeczywistością. To rodzaj wrażliwości zanurzonej w odczuwaniu, cielesnym i sensualnym obcowaniu ze światem, naturą, sobą samą oraz innymi istotami.  Nakreślona w wierszach kobiecość jest soczysta, wyrazista, pełna miłości, receptywna, bogata w doznania, ale bywa też kapryśna, nieokiełznana lub humorzasta. Raduje się albo złości, rozsiewa delikatność lub skrzy dzikością – nie bywa jednak bezbarwna i nijaka. Pełno tu zmysłowości, emocji w różnych odcieniach, zapachów i kolorów. Zachęcają do skontaktowania się ze swoją własną energią kobiecą, jej nieprawdopodobną obfitością i bogactwem, do poddania się intuicji i czuciu. Zapraszają do podróży w nieznane, do ufnego, pełnego akceptacji zanurkowania w głąb siebie.

 

  „Czytając tę poezję, mam poczucie, że oto właśnie obcuję z płynną i migotliwą materią, pochwyconą przez strukturę rymu i rytmu jak przez naczynie.
Wchłaniam te wiersze całym ciałem. Pełno w nich zachwytu, delikatności, zmysłowości i orgazmiczności. Inne wprost dyszą ziemistością, mięsistością oraz dzikością. Lubię otwartość i dojrzałą świadomość, z jakimi autorka pisze o seksie i seksualności: rozkoszy, odurzeniu, roztopieniu się w tu i teraz. I kiedy dla równowagi ukazuje tę drugą, mniej popularną stronę kobiecej duszy, pełną dąsów, zmiennych nastrojów i wpadania w emocjonalne dołki. Doceniam także lekkość i poczucie humoru. Z rozkoszą przeglądamy się w tych słowach − ja i moja kobiecość”.


Iza Cisek – dziennikarka, trenerka i coach ciała

Więcej opinii w sekcji Recenzje i opinie

 

 

 Mój zbiorek „Kobiecość ucieleśniona” doczekał się pięknej okładki i trzech ilustracji, których autorką jest Ewelina Skowrońska, niezwykła kobieta, uzdolniona ilustratorka. Rysunki Ewelinki tak idealnie współgrają z moimi wierszami, że nie wyobrażam sobie lepszej wizualizacji zawartych w nich emocji. Od pierwszej chwili chwyciły mnie za serce i nie puszczają.
Ewelinko, dziękuję Ci bardzo za obrazy, które są cudnym dopełnieniem dla mojej twórczości. Dziękuję za otwartość, wrażliwość i kobiece współodczuwanie!

 

Kobiecość ucieleśniona - okładkaKobiecość ucieleśniona - rys 1

 

 

  

Kobiecość ucieleśniona - rys 2Kobiecość ucieleśniona - rys 3