Już niebawem wydanie kolejnego zbioru wierszy

W świetle i cieniu

oraz dwóch tłumaczeń:

Free Your Voice. Awaken to Life Through Singing

Goddesses in Older Women. Archetypes in Woman Over Fifty

Tłumaczenia, redakcja i korekta

 

Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat realizuję się jako redaktorka i korektorka. Mam duże doświadczenie i bieżącą praktykę w pracy z różnego rodzaju tekstami (m.in. popularnonaukowymi, publicystycznymi, artystycznymi), obejmującymi rozmaite dziedziny wiedzy. Od kilku lat zajmuję się przekładem z j. angielskiego książek poświęconych rozwojowi osobistemu

Koryguję i redaguję teksty tłumaczone z języków obcych (współpraca ze studiem filmowym, tłumaczami i wydawnictwami), w związku z czym jestem wyczulona na wszelkiego rodzaju błędy, szczególnie często pojawiające się w tego typu materiałach (kalki językowe, błędne związki frazeologiczne itp.).

 

Od 2006 r. jestem członkiem redakcji Histmag.org (największego portalu historycznego w Polsce), gdzie od 2008 r. jestem szefem działu korekty. W latach 2008-2012 współpracowałam jako redaktor językowy i korektor z portalem literackim Qfant. W latach 2008-2009 realizowałam stałe zlecenia dla studia filmowego Armfilm (w zakresie opracowania i korekty polskich list dialogowych do filmów i programów telewizyjnych, m.in. dla telewizji Planete) oraz wydawnictwa Raabe (w zakresie redakcji i korekty publikacji dla szkół). Od początku 2013 r. współpracuję jako tłumaczka, redaktorka i korektorka z Wydawnictwem Świadome Życie oraz portalem Akademia Świadomego Życia.


Ponieważ jestem również twórcą (utwory dla dzieci i dorosłych oraz mniejsze formy dziennikarskie), mam szczególny szacunek dla tekstów, którymi się zajmuję oraz znam i rozumiem granice, których redaktorowi i korektorowi (przy jednoczesnej dużej uważności oraz dbaniu o kształt i merytoryczny poziom tekstu) nie wolno przekraczać.

Gwarantuję poważne i odpowiedzialne podejście do pracy, profesjonalizm, terminowość i miłą atmosferę współpracy.

 

Warunki i stawki uzgadniam indywidualnie dla każdego zlecenia, zatem w tej sprawie zapraszam do kontaktu.